bezpieczeństwo i organizacja zakładu pracy na europejskim poziomie = uznanie na rynkach międzynarodowych

Bariery ochronne w zakładzie produkcyjnym mają najczęściej za zadanie oddzielenie stref ruchu pieszego od ruchu mechanicznego transportowego . Odgradzają i chronią strefy z wyposażeniem i urządzeniami podatnymi na uszkodzenia. Przeznaczone są do wygradzania ciągów komunikacyjnych, zapewniając bezpieczeństwo ludzi, innego wyposażenia, materiałów do produkcji, wyrobów i innych pojazdów uczestniczących procesach produkcyjnych oraz w magazynach. Do barier przemysłowych można zaliczyć różnego rodzaju barierki bezpieczeństwa, montowane na stałych elementach takich jak schody, ściany, czy słupki, odbojnice i odboje magazynowe oraz wygrodzenia przestawne łańcuchowe i zapory nożycowe.
Bariery przemysłowe ochronne to najprostszy sposób wydzielania magazynu lub zabezpieczenia niebezpiecznej strefy na produkcji lub w magazynie.
Istotną grupą wyposażenia ochronnego na produkcji są też bariery ochronne zamontowane na stałe do podłoża lub do ściany. Częścią tej grupy są bariery o konstrukcji elastycznej, wykonanej ze specjalnych profili i tworzywa, które amortyzują uderzenia np. wózka widłowego pochłaniając energię udaru. Te nowoczesne tworzywa odkształcając się, pochłaniają dużą część energii udaru, po czym wracają do swojego pierwotnego kształtu. Same nie ulegają zniszczeniu, a jednocześnie chronią inne elementy budynków i wyposażenia przed uszkodzeniem czy zniszczeniem. Dzięki tym barierom można skutecznie chronić elementy budynków i znajdującego się w nim wyposażenia przed uszkodzeniami. Unikamy w ten sposób kosztownych napraw i barier oraz budynków produkcyjnych i magazynowych, oszczędzamy czas, unikamy niepożądanych przestojów na produkcji.

przeciwudarowe bariery energochłonne


bariery odbojowe energochłonne

Bariery energochłonne służą głównie do ochrony maszyn, stanowisk pracy, wyposażenia hal produkcyjnych, magazynów, pracowników oraz miejsc newralgicznych, takich jak szlaki transportowe i bramy wjazdowe. Dzięki prostemu montażowi w systemie modułowym, można samemu indywidualnie dobrać długości barier i szybko oraz w prosty sposób odgrodzić nimi ciągi komunikacyjne, piesze lub powierzchnie produkcyjne. Specjalne elastyczne tworzywo konstrukcji sprawia, że bariera amortyzuje siłę wstrząsu, a po uderzeniu i odkształceniu, wraca swojego do pierwotnego kształtu. Bariery d-flexx są bardzo trwałe i niewrażliwe na warunki atmosferyczne. Godne polecenia systemowe bariery energochłonne - producent niemiecki.

Bariery przeciwudarowe energochłonne są specjalnymi rodzajami barier, które są stosowane w przemyśle w celu zabezpieczenia ludzi i mienia przed skutkami uderzeń oraz kolizji z pojazdami i maszynami.
Materiały: Zastosowane tu materiały do produkcji barier przeciwudarowych energochłonnych, to przede wszystkim twardy polietulen, który jest materiałem odpornym na działanie sił uderzenia, jest bardzo skuteczne w absorbowaniu energii, a po odkształceniu przy udarze, powraca do swojej pierwotnej postaci.
Zastosowanie: Odbojnice i bariery przeciwudarowe energochłonne są stosowane w różnych miejscach w przemyśle, takich jak obszary produkcyjne, magazyny, place składowania, parkingi i drogi wewnętrzne. Ich głównym zadaniem jest ochrona ludzi i mienia przed skutkami kolizji i uderzeń.
Zalety: Bariery przeciwudarowe energochłonne mają wiele zalet, w tym doskonałą zdolność do absorbowania energii uderzenia, wytrzymałość, odporność na warunki atmosferyczne i łatwą wymienialność, jeśli zostaną uszkodzone.
Bariery i odbojnice przeciwudarowe energochłonne są skutecznym sposobem na zminimalizowanie ryzyka wypadków i uszkodzeń w przemyśle. Ich skuteczność w zapewnieniu bezpieczeństwa i ochrony mienia sprawia, że są niezbędnym elementem wyposażenia w wielu miejscach w przemyśle.
W tej grupie wyposażenia ochronnego hal produkcyjnych można wyróżnić: barierki energochłonne, wygrodzenia zabezpieczające, osłony energochłonne, wygrodzenia stanowiskowe energochłonne. Są to bariery systemowe stosowane często w magazynach i w halach produkcyjnych, przy wewnętrznych ścieżkach komunikacyjnych dla wózków transportowych, odgradzając inne elementy wyposażenia magazynowego czy produkcyjnego narażonego na kolizje. Bariery chronią w ten sposób ściany i słupy budynków, instalacje wewnętrzne, stanowiska maszyn i urządzeń technicznych, linie produkcyjne, stanowiska montażowe, obrabiarki i ich operatorów. Są to bariery wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego z pamięcią kształtu. Tworzywa tego rodzaju podczas udaru np. przez wózek widłowy, odkształcają się, przejmując dużą część energii uderzenia, po czym wracają do swojego początkowego kształtu. Chronią w ten sposób mienie przed zniszczeniem i pracowników przed zagrożeniem ze strony środków transportu wewnętrznego. Istotnym jest też to, że bariery te są bardzo trwałe i nie ulegają przy tym zniszczeniu. Nie wymagają więc każdorazowych napraw lub wymiany na nowe.

Bariery odbojowe energochłonne - przykłady zastosowań

bariery odbojowe elastyczne
odboje przemysłowe ochronne
bariery ochronne elastyczne
bariery elastyczne energochłonne